PÁSOVÁ BRUSKA NA SKLO BR 230

Pásová bruska je ideální pomocník k broušení čela a sámků plochého skla. Konstrukce naší brusky je jedinečná díky dvěma válcům.

V tomto krátkém, ale obsáhlém videu, nabídneme detailní záběry o tom, jak pásová bruska funguje. Díky tomu získáte kompletní představu o všech jeho funkcionalitách a budete moci lépe pochopit, jak Vám může pomoci v každodenním výrobním procesu.

POPIS STROJE

Pásová bruska BR230 zvládne brousit veškeré tvary skla, ať už se jedná o kruhy nebo klasické obdelníkové či čtvercové tvary.

Bruska disponuje hnacím válcem, který pohání motor a dále kontaktní pogumovaný válec o průměru 230mm, který je ve styku s opracovanou hranou skla.

Patentovaným bezúdržbovým systémem uloženým v těle sloupu stroje pak pomocí páky jednoduchým pohybem k sobě můžeme kontaktní válec naklopit nad úroveň skla a brousit tak sámek pod úhlem 45 stupňů.

Regulovat množství úběru různých tlouštěk skel můžete jednoduše díky páce, která je součástí celého mechanismu.

Válec je možné uvést do čelní pozice potáhnutím páky k sobě na principu tzv. ,,propiskového mechanimu“. Obsluha tohoto naklápění je velmi rychlá a efektivní, stejně tak regulace úběru hrany skla v rozmezí broušení tloušťky skla 3-12mm.

Výměna pásů je prováděna napínací pákou, kdy jejím povolením dojde k prověšení pásu mezi válci a můžeme tak rychle vyměnit pás za jinou zrnitost dle požadované jakosti opracované hrany skla.

Pohyb po pracovní ploše stolu zajišťují kvalitní pogumované rolny anglického výrobce, dále léty ověřené pohonné jednotky značky SIEMENS.

Bruska disponuje vodním čerpadlem, které zajišťuje cirkulaci vody, ta poté stéká zpět do sběrné nádoby, čímž tvoří uzavřený vodní okruh a není potřeba připojení k vodovodní přípojce.

Ošetření konstrukce provádíme Galvanickým/Žárovým zinkováním a práškovým lakem komaxid.

Kompletní výroba stroje probíhá v České republice v naší dílně, v případě dílů, které nejsme schopni u nás vyrobit, používáme léty ověřené dodavatele.

 

Stroj je možno opatřit příplatkovým vybavením jako jsou například přídavné válce pro opracování atypických rozměrů skla (vnitřní rádiusy, oblouky, kopility atd.). Nebo také čelní a stranové prodlužovací stoly pro broušení větších formátů skel.

V případě opotřebování nebo poškození brusky a jejich dílů Vám můžeme nabídnout veškeré náhradní díly.

TECHNICKÉ PARAMETRY

MOTOR

1,1 kW , 1400 ot./min.

El. připojení​

3 x 380V, 50/60Hz

Rozměr brusného
pásu

100 / 1830mm

Rychlost pásu

12,4 m/s

Průměr kontaktního válce

230mm x 100mm

Rozměry Š/V/H

1350 x 1350 x 1450mm

Maximální zatížení
pracovního stolu

140 kg

Váha stroje

350 kg

Máte zájem o naše stroje?

V případě, že máte jakýkoli dotaz nebo potřebujete více informací, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro Vás a rádi Vám připravíme podrobnou cenovou nabídku. Pokud budete potřebovat jakoukoliv další pomoc, rádi Vám zodpovíme všechny Vaše otázky.

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

BOČNÍ PRODLOUŽENÍ STOLU

BOČNÍ PRODLOUŽENÍ STOLU​

Ideální pro práci s velkým sklem

ČELNÍ PRODLOUŽENÍ STOLU

ČELNÍ PRODLOUŽENÍ STOLU

Ideální pro práci s velkým sklem

PŘÍDAVNÝ VÁLEC

PŘÍDAVNÝ VÁLEC​

Pro broušení vnitřních rádiusů